close
Niepowtarzalne widoki, zachwycająca przyroda – wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w Bieszczadach

Niepowtarzalne widoki, zachwycająca przyroda – wiele ciekawych miejsc do zobaczenia w Bieszczadach

Rezerwaty przyrody w Bieszczadach przyciągają turystów, którzy chcą obcować z naturą w jej dziewiczym kształcie. Obserwowanie życia zwierząt i roślin w naturalnym środowisku jest ogromną frajdą dla dorosłych i małych miłośników fauny i flory. Gdy w grę wchodzi możliwość spotkania z niedźwiedziem, znalezienie tropów wilka i odwiedziny u rodziny bobrów budującej żeremia, warto się wybrać choćby na koniec Polski!

Niepowtarzalne walory turystyczne Bieszczad

O Bieszczadach można opowiadać bez końca – jest tu tyle do zobaczenia, smakowania i przeżycia! Część turystów przybywa do tego regionu w poszukiwaniu ciszy i spokoju, licząc na spędzenie błogiego czasu z dala od cywilizacji. Po prostu chcą odpocząć od zgiełku miasta, pooddychać świeżym powietrzem, skosztować lokalnych przysmaków – ot zaznać przyjemności nic nierobienia. Walory krajobrazu, wody lecznicze i specyficzny mikroklimat można chłonąć bez żadnego wysiłku, wylegując się w słoneczne przedpołudnie na leżaku. Taki leniwy odpoczynek świetnie relaksuje i przywraca siły witalne.

Na bardziej aktywnych czeka mnóstwo atrakcji. Unikatowa fauna i flora na tym terenie sprawia, że rezerwaty przyrody w Bieszczadach są odwiedzane przez wielu turystów. Przyciąga ich właśnie niezwykle zróżnicowany charakter tego miejsca, który warto poznać z bliska!

Bobry, wydry i piżmaki

Rzadko występujące zwierzęta, które wymagają ochrony, zamieszkują rezerwaty przyrody. W Bieszczadach, w naturalnym środowisku żyją bobry, wydry i piżmaki, dla których w 1994 roku w Uhercach powstał rezerwat faunistyczny. Na powierzchni około 27 ha jest niepowtarzalna okazja zobaczyć łęgi wierzbowo-topolowe i zarośla wierzbowe. A zwierzęta, które tutaj zamieszkały – jak wskazuje nazwa rezerwatu – to niezrównani architekci konstrukcji podwodnych: bobry. Przy odrobinie szczęścia można podpatrzyć, jak żyją i kształtują swój teren. Bobry to nie jedyni mieszkańcy rezerwatu w Uhercach. Ich sąsiadami są piżmaki oraz wydry, które również żyją w wodach rzeki Olszanki i jej rozlewiskach.

Czy żubry żyją w rezerwacie przyrody w Bieszczadach?

Zachęceni urokiem żeremi w Uhercach mogą chcieć zobaczyć więcej fauny i flory, występującej w tym regionie. Na spragnionych wrażeń turystów czekają jeszcze inne rezerwaty przyrody. W Bieszczadach – co prawda nie w rezerwacie, ale w pokazowej zagrodzie żyją słynne żubry, których nie sposób przeoczyć. Wystarczy udać się do tego licznie odwiedzanego miejsca, które znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze na Stuposiany. Obecna zagroda hodowli żubrów liczy ponad 700 zwierząt tego gatunku.

Bieszczady mają tak dużo do zaoferowania, że zdecydowanie warto zobaczyć jak najwięcej i nie skupiać się tylko na najbardziej znanych atrakcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie! Wielbiciele kultury i sztuki odkryją artystów, związanych z tym regionem: malarzy, rzeźbiarzy i twórców rękodzieła. Amatorzy tradycyjnych smaków skosztują dań kuchni Łemków i Bojków w oryginalnym wydaniu. Warto nasycić brzuch oraz oczy niesamowitymi widokami, panoramą gór i podziwiać naturę w całej okazałości!

8 lipca 20221572Views2Comments

Ford Benimar Tessoro – najlepszy kamper na wakacje

Romantyczny weekend Spa we dwojga – dlaczego tak popularny?