Krynica Zdrój (Krynica Górska) położona jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jej dopływów. Otaczona malowniczymi wzgórzami Góry Parkowej i Krzyżowej.
Jeden z najbardziej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez narciaży, jak i osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki.
Krynica Zdrój (Krynica Górska) położona jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jej dopływów. Otaczona malowniczymi wzgórzami Góry Parkowej i Krzyżowej. Jeden z najbardziej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez narciaży, jak i osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki.
Krynica to jednak nie tylko zima, dla osób szukających również innych atrakcji polecić możemy: fantastyczne górskie trasy rowerowe, liczne szlaki turystyczne i trasy spacerowe (idealne np. do uprawiania coraz bardziej popularnego Nordic Walking), baseny, korty tenisowe, stadniny koni, sankostrada, kolej linowa na Górę Parkową i wiele innych.
Miasto dba o podstawy, które przyczyniły się do jego rozwoju i wykorzystując doskonałe, nowoczesne zaplecze hotelowe, atuty miana „Perły polskich uzdrowisk”, najnowszą wiedzę z dziedziny kosmetyki i kosmetologii oraz dobroczynne działanie, unikalnych w skali międzynarodowej, wód mineralny rozbudowuje sukcesywnie ofertę, dzięki której można poprawić stan ciała i umysłu.
Obecnie Krynica Zdrój jest już ośrodkiem mogącym się pochwalić usługami SPA na najwyższym światowym poziomie. Chętni mogą skorzystać z bardzo szerokiego zakresu usług zabiegów, wymieniając choćby: inhalacje, zabiegi borowinowe, zabiegi światło- i elektrolecznicze, hydroterapię, kąpiele mineralne z zawartością CO2 pochodzenia naturalnego, masaże podwodne, masaże wirowe, masaże gorącymi kamieniami, masaże relaksacyjne, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, kąpiele czterokomorowe i wiele innych, gdzie wszystkich nie sposób wymienić.
Dla narciaży
Oferuje dwa rejony narciarskie: Jaworzynę Krynicką i Słotwiny.
Jaworzyna Krynicka
7 kilometrów zróżnicowanych, bardzo dobrze utrzymanych tras, nowoczesna kolej gondolowa wywożąca na szczyt w niecałe 7 minut, 6 wyciągów orczykowych, sztuczne naśnieżanie, 3,5 km tras sztucznie oświetlonych – to niewątpliwe zalety terenu narciarskiego Jaworzyny.
Czerwona trasa nr 1 (oświetlana) w górnej części znakomicie nadaje się dla początkujących. Obsługiwana jest ona przez dodatkowy orczyk. W swojej dolnej części staje się rasową trasą gigantową. Stok slalomowy FIS (czarna trasa nr 5) polecany jest ambitnym, zaawansowanym narciarzom. Czerwona trasa nr 2 (oświetlana) – szeroka, optymalnie nastromiona (24-27%), cały dzień nasłoneczniona. Naszym zdaniem najlepsza tej klasy trasa w Polsce!
Zielona trasa nr 3, czyli wzór oślej łączki i widzimy. Na górze możemy zjeść w ładnie zaprojektowanych punktach gastronomicznych. Dla tych, którzy wybrali się na wyjazd rodzinny i muszą się zająć nie jeżdżącą jeszcze na nartach częścią potomstwa, istnieje możliwość wygospodarowania „kawałka śniegu” na sanki oraz – bardzo fajny placyk zabaw, czyli bujadełka, zjeżdżalnia i drabinki dla dzieci.
Na przyjeżdżających narciarzy czeka ok. 500 miejsc parkingowych – niestety niedśnieżanych i płatnych !
Słotwiny
Najstarszy ośrodek narciarski działający w okolicach Krynicy został gruntownie zmodernizowany w sezonie 2003/4. 8 wyciągów obsługuje 14 łatwych i średnich tras zjazdowych. Teren podzielony jest na dwa obszary, a -więc obowiązują różne karnety – szkoda. Najdłuższy, prawie trzykilometrowy zjazd zapewnia połączenie tras 2 i 9- Dla -wielbicieli fun carvingu polecane są szerokie i łagodnie nastromione trasy 1, 3 i 12. Narciarzom ambitnym polecić można trasę nr 11, dobrze na-stromioną w części środkowej. Początkujący powinni dobrze poczuć się na trasach 8, 10, 13 i 14.
Restauracja i kilka bufetów. Parkingi są płatne, podejście od nich pod górę niestety niezbyt zadbane.