Podobnie jak w przypadku Stawów Jana Stawy Młynek leżą na rzece Olechówka w łódzkiej dzielnicy Górna, na końcu ulicy Śląskiej.
Podobnie jak w przypadku Stawów Jana Stawy Młynek leżą na rzece Olechówka w łódzkiej dzielnicy Górna, na końcu ulicy Śląskiej. Również i tym akwenem administruje łódzki MOSiR, który zadbał o wypożyczalnię kajaków, łodzi i rowerów wodnych. Lubiący sport mogą pograć w siatkówkę oraz inne gry zespołowe, a także przetestować liczne ścieżki piesze i rowerowe. Dla najmłodszych urządzono plac zabaw. W ramach budżetu partycypacyjnego planuje się dalsze modernizacje i udogodnienia.
Zbiornik wodny, z racji swojego położenia na rzece, ma wydłużony kształt i wyspę w północno-wschodniej części, na którą można dopłynąć sprzętem wodnym. Z tej strony park ma bardziej dziki charakter, natomiast zachód jest bardziej zurbanizowany i przylega do niego osiedle (od ul. Śląskiej).
Parametry:
– długość ok. 370 m, szerokość ok. 95 m w najszerszym punkcie, ok. 30 m w najwęższym punkcie.
Adres: ul. Śląska 168 (8 km na południowy wschód od centrum Łodzi).
Dojazd: Z centrum jedziemy na południe ul. Wólczańską, a potem skręcamy w lewo w Bednarską i w prawo w Unicką. Następnie w lewo w Bankową i w prawo w Śląską, którą dojeżdżamy prosto do celu.
Komunikacją miejską dojedziemy liniami 61 i 71A (przystanek Młynek) oraz 71, 72, 92, 95 (przystanek Tomaszowska-Bławatna).
Atrakcje w okolicy:
– Pabianice – dwór późnorenesansowy z 2 poł XVI w. Mieli go zamieszkiwać zarządzający tutejszymi, należącymi do kapituły krakowskiej ziemiami. Zamek wybudowano z polecenia kanonika Stanisława Dąbrowskiego, architektem zaś był murator Wawrzyniec Lorek. Budowla miała nawiązywać do krakowskich sukiennic i sandomierskiego ratusza. Całość otoczona była fosą (17 km na południowy zachód od Stawów Młynek).
– Rezerwat „Jodły Łaskie” – leśny obszar chroniony, na którym rosną wyłącznie w górach spotykane jodły. Razem z francuską Normandią są te jedyne tereny nizinne, gdzie drzewa te osiągają taką wysokość jak w górach.