Przed nami sezon wiosenno-letnich wyjazdów. Majówka, długi czerwcowy weekend, niezliczone city break’i i w końcu wakacje… Część z Was ma zapewne swoją check-listę do spakowania. Czy uwzględnia ona turystyczną apteczkę? Czy wiecie co do niej spakować?
Podręczna apteczka to absolutne must have każdej choćby najkrótszej podróży. Niezależnie od tego jak długi jest Twój wyjazd w Twoim bagażu musi znaleźć się miejsce na podstawowe leki i opatrunki. Warto o to zadbać zawczasu, aby w trakcie wyjazdu w razie nagłej potrzeby nie tracić czasu na szukanie apteki.
Wyposażenie podręcznej apteczki uzależnione jest przede wszystkim od miejsca do którego się wybieramy. Wybierając leki ‘pierwszej’ potrzeby należy także uwzględnić nasze indywidualne potrzeby: Twój wiek, ewentualne choroby przewlekłe itd.
Na przykład, jeśli wybierasz się na wycieczkę gdzieś w Polsce i nie masz na co dzień problemów z żołądkiem, to nie warto naszym zdaniem brać leków przeciwbiegunkowych ze sobą. Ale jeśli już wybierasz się np. na wakacje do Egiptu to niezależnie od tego, że na co dzień nie masz tego rodzaju problemów warto ze sobą zabrać odpowiednie lekarstwa na biegunkę i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego https://www.wapteka.pl/wzdecia,249.html.
Co spakować do apteczki podróżnej?
- na pierwszym miejscu powinny znaleźć się lekarstwa, które zażywasz na stałe (dla jednych będą to leki na nadciśnienie, dla innych leki przeciwalergiczne, a dla jeszcze innych leki wspomagające prace układu nerwowego https://www.wapteka.pl/stres,248.html). Jeśli na stałe przyjmujesz leki wymagające recepty, zaplanuj wizytę u lekarza odpowiednio wcześnie, aby bez problemu w aptece móc wykupić swoje lekarstwa.
- leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe. W przypadku, gdy Waszymi towarzyszami są małe dzieci pamiętajcie o odpowiedniej formie leków dla nich.
- Opatrunki, plastry, preparat odkażający ranę,
- Kremy z filtrem,
- repelenty i środki na ukąszenia.
Życzylibyśmy sobie, aby nic (a już na pewno nie choroba!) nie psuło naszego urlopu. Zakładamy zatem, że do apteczki zabieramy rzeczy jedynie na wszelki wypadek. Nie pakuj zatem do apteczki turystycznej hurtowych ilości leków, z których – jest duże prawdopodobieństwo – nie skorzystasz, a zajmą jedynie miejsce.